Zdravý životní styl – jak podle mě vypadá?

Dnes je stále více lidí, kteří se zabývají nejenom tím, jak vypadají, ale také tím, co jedí. To je samozřejmě správná cesta, jelikož díky zdravému životnímu stylu máme možnost dožít se vyššího věku a také máme možnost náš život zkvalitnit. A protože je řada cest, jak by měl zdravotní styl vypadat, může se každý vydat různým směrem. Pojďte se tedy podívat, jak to vidím já sám.

Základem je kvalitní jídlo

Bez jídla budeme žít jenom těžko. Bohužel dnešní doba je taková, že většina z nás hledí jenom na cenu, zajímá nás, aby bylo jídlo hlavně levné, a na kvalitu už tolik nehledíme. A to je rozhodně velkou chybou. Proč? Stačí se podívat na složení potravin a každému je jasné, že takové jídlo nám nedá vůbec nic. Uzeniny bez masa, šunka s vodou a solí, maso napíchané vodou. Nehledě na desítky konzervantů a éček.

Proto by měl dle mého začínat základ životního stylu právě u naší stravy. Měly bychom se zaměřit na to, abychom kupovali hlavně kvalitu. A to jde stále lépe. Existují totiž drobní farmáři, ke kterým lze zajet a nakoupit dobré mléko a maso. U dalších zase pečivo, ovoce nebo zeleninu. U menších řezníků zase máme jistotu prvotřídního masa z dobrého chovu. A to vše je cestou ke správné stravě.

Strava by měla být hlavně pestrá

Další cestou ke správnému životnímu stylu je pestrost stravy. Je pravdou, že dnes se nám mnoho lidí snaží vnutit celou řadu různých směrů, jako je třeba vegetariánství, veganství, raw strava nebo makrobiotická strava. Já jsem přesvědčen o tom, že naše tělo je stvořeno k tomu, aby jedno vše. Díky tomu mu tak nebude nic chybět. Z masa tak bude mít potřebné živočišné bílkoviny, z ovoce a zeleniny vitamíny a minerály, z mléčných výrobků třeba bílkoviny, ale i potřebný vápník.

Základem by měla být tedy správná skladba jídelníčku, v rámci kterého by nemělo vůbec nic chybět. Jedině tak budeme moci fungovat skutečně bezproblémově. Navíc sám mohu potvrdit, že pokud má tělo něčeho málo, řekne si o to. Možná to znáte i sami – třeba velká chuť na sladké, nebo třeba obrovská chuť na maso. A právě toto s tím souvisí.

Nezapomínejte na pohyb

Nikdo z nás nebyl stvořený k tomu, aby od rána do večera seděl jenom na gauči. Kdo se nehýbe, ten kyne. Ani já sice pohyb nijak extra nevyhledávám, ale přece jenom si ho dopřávám pravidelně. Proč? Tělo je v lepší kondici, já se cítím lépe, mám lepší fyzičku. A to jsem byl v minulosti velmi líným člověkem. Stračí přitom i pozvolný začátek. A jaký? Pokud jezdíte na nákup autem, zkuste jet na kole. Pokud jezdíte do práce MHD, vystupte o zastávku dříve a zbytek dojděte, stejně tak se nebojte jít se projet na kole – třeba za účelem poznání zajímavého místa. Je to sice drobný pohyb, ale mnohdy úplně stačí k tomu, aby vaše tělo dostalo to, co také dostat potřebuje. Jednoduché, rychlé a pro každého. Nevíte-li jak začít, napište mi a já vám poradím.