Category Archives: Zajímavosti

Proč je SEO pro vaši firmu tak důležité?

Nejprve si ujasníme, co je vlastně SEO a v čem je jeho význam. SEO je zkratka z anglického “Search Engie Optimization” a v českém překladu to doslova znamená “optimalizace pro vyhledávače”. Tento překlad je mírně zavádějící a nejedná se o zázrak. SEO je něco jako sbírka doporučení, jak psát a dělat webové stránky tak, aby je měl vyhledávač rád.

A co je hlavním cílem SEO? Samozřejmě to je konverze, tedy přivedení co největšího počtu relevantních uživatelů na naši webovou stránku. Velkou roli zde hrají klíčová slova. Je pro nás důležité, aby se náš web zobrazil uživatelům na námi požadovaná klíčová slova a slovní spojení na první stránce.

A proč je naším hlavním požadavkem být na první pozici v organickém vyhledávání? Je to jednoduché donedávna “první tři pozice” ve vyhledávači Google zabírala reklama. Pokud jste tedy nejlepší a váš výsledek byl na prvním místě v organickém vyhledávání, stejně to byla jakási pomyslná “čtvrtá pozice”. V současné době Google změnil pravidla hry a vy se tak můžete posunout až na “pátou pozici”. Nicméně statistiky hovoří jasně. Až 95% uživatelů, kteří hledají informace ve vyhledávačích se spokojí s výsledky pouze na první straně. Zbylých 5% uživatelů postupuje na druhou či třetí stranu. Problém je v tom, že na první a tedy nejžádanější straně se zobrazuje pouze 10 výsledků (jedná se o tzv. organický výběr) a v konkurenčních oborech je někdy opravdu velký problém probojovat se na první stranu v přirozeném výběru.

Pokud ještě neuvažujete nad SEO, měli byste začít

Samotné SEO začíná už při vývoji stránek nebo by tomu tak mělo být. Důraz se klade na analýzu klíčových slov. Firma si v první řadě musí ujasnit, jaké fráze uživatel zadává, pokus se rozhodne hledat námi požadovaný produkt. Ze výzkumu jasně vyplývá, že velké množství objednávek a klientů přichází právě z organického vyhledávání. Proč je tomu tak? Pokud zadáte například “dentální hygiena Brno” na prvních třech pozicích se vám zobrazí PPC reklama. Často se jedná o nerelevantní výsledek, protože vy hledáte dentální hygienu v Brně a ne v Praze. Zatímco PPC reklama tak trochu uživatele klame, organické vyhledávání nikdy. Najdete přesně to, co potřebujete. Hledáte dentální hygienu v Brně? První odkaz v organickém vyhledávání najde přesně to, co požadujete. To je další důvod, proč je SEO mnohem víc konvertní než PPC reklama. SEO přivede opravdu relevantní klienty.

V dnešní době člověk nehledá informace v novinách, časopisech nebo na plakátech, ale z drtivě většiny na internetu. Pro firmy je to dobrá zpráva, protože v online světě jste schopni lépe definovat svou cílovou skupinu a oslovit relevantní publikum. Uživatel, který využívá některý z vyhledávačů má s největší pravděpodobností nějaký problém a hledá informace, jak tento problém vyřešit nebo jak si usnadnit své rozhodnutí. Pokud takového uživatele zaujmete, máte téměř vyhráno. Podle marketingových ředitelů patří SEO mezi nejhodnotnější zdroje poptávky.

Nic není tak jednoduché jak se zdá. Samozřejmě nestačí dělat jen SEO, je to celý balík věcí, které je potřeba v online světě podniknout, aby jste byli konkurence schopní a úspěšní.

Nejnebezpečnější zvířata na světě

I když navenek možná působím tak, že se skutečně ničeho nebojím, opak může být pravdou. Ostatně stačí se podívat do zvířecí říše a zjistit, jaká zvířata dnes patří mezi nejvíce nebezpečná. Pokud vás to zajímá také, pojďte se na to se mnou podívat. A určitě budete jako já překvapeni, jaké druhy se zde nacházejí.

Začínáme ve vodě

Je jasné, že v souvislosti s vodou si každé jistě představí především žraloka. Ani já nejsem výjimkou. A tak samozřejmě musím říci, že i ten je v daném žebříčku nejnebezpečnějších zvířat umístěn. Konkrétně se jedná o žraloka bílého. Stejně tak je ale nebezpečný také hroch. Zvláště v oblasti Afriky má na svědomí obrovské množství lidských životů. Nebezpečný je hlavně samec hrocha, který může člověka napadat z mnoha důvodů.

Pokud ve vodě dále zůstaneme, určitě tušíte, že dalším zvířetem bude krokodýl. Jedná se o největšího plaza na světě a jeho rizikem jsou extrémně silné čelisti. Hlavně v Africe, Asii, ale i Americe ročně zabije na stovky lidí. A není se čemu divit, jelikož ty největší kusy dosahují až 6 metrů na délku. Nebezpečná ale mohou být i mnohem menší stvoření. Mě překvapilo, že je to třeba australská čtyřhranka. Jde o nejvíce jedovatého mořského živočicha. Jeho žahnutí je pro většinu lidé smrtelné. A jak ji poznáme? Může být velká až 50 cm a obsah jedu by zabil hravě 50 lidí.

 Riziko je i na souši

Není to jenom voda, ale je to také souš, kde nám může hrozit nebezpečí. Bát bychom se rozhodně měli ve chvíli, kdy je nedaleko medvěd grizzly. Ten může vážit až 350 kilogramů a na zadních nohou měří přes 2,5 metru. A protože umí běhat až 50 – 60 kilometrů v hodině, je téměř jasné, že nás dožene a zabije opravdu hravě. Poměrně překvapující je na seznamu nebezpečných zvířat buvol africký. I ten se řadí mezi nejvíce nebezpečná suchozemská zvířata. A to hlavně z toho důvodu, že ve skupinách mají rozhodně velkou sílu a moc.

Zranit, ale dokonce i zabít nás může také největší suchozemský savec. A tím je Slon, který žije nejčastěji v Africe, nebo také v Asii. Pokud je jedno velké riziko, které sloni přinášejí člověku, potom to je hlavně nebezpečí ušlapání.

Která zvířata patří mezi tři nejnebezpečnější?

Tři nejvíce nebezpečná zvířata jsem si nechal na konec. Patří mezi ně samozřejmě lev africký. Ten umí vyvinout rychlost kolem 80 kilometrů v hodině, a vzhledem k jeho ostrým zubům je kousnutí mnohdy smrticí. To se dá říci také o hadech. Jejich zuby zase obsahují silný jed, který zabíjí do pár vteřin. Stejně tak jsou rizikem i případy, kdy nás had jednoduše uškrtí.

A kdo je nejvíce nebezpečným zvířetem planety? Budete zírat, jelikož je to komár. Ten totiž ročně zabije na milion lidí. A proč? Protože patří mezi přenašeče mnoha nebezpečných chorob. Bojíte se?

Konce světa – jaké jsme minuly a jaké náš čekají?

Konec světa je oblíbeným tématem nejenom celé řady náboženských, ale i mnoha jiných skupin. Je natolik oblíbené, že se můžeme setkat s celou řadou termínů, které již jsou minulostí, stejně jako se jedná o termíny, které by měly teprve přijít. Pokud vás toto téma zajímá stejně jako mě, podívejme se společně na několik dat, v rámci kterých byste rozhodně měli být na pozoru. A začneme těmi, která jsou samozřejmě před námi – jelikož jsou aktuální.

Jaké konce světa nás čekají?

Nejbližší termín plánovaného konce světa je poměrně blízko, jelikož by měl nastat v prosinci roku 2020. A o co půjde? Bylo spočítáno, že by se naše země měla srazit s planetou Sedna, která se v minulosti skrývala za Neptunem. Toto předpověděl jistý pan Jackson, který v předpovědích konce světa není žádným nováčkem. Žádná však zatím nevyšla. Možná zajímavější hrozbou je ta, o které se mluví v souvislosti s rokem 2060. Zde totiž předpověděl Izák Newton to, že právě v tomto roce nastane apokalypsa. A jelikož právě Newton byl poměrně chytrým člověkem, nebere jeho předpověď mnoho lidí na lehkou váhu.

Co se mě, ani vás již netýká, to je datum, které nastane ve spojení s rokem 2240. O co má jít? Podle Talmudu by měl přijít Mesiáš, vlivem čehož dojde o tisíc let později ke kompletnímu zničení světa. Ten tak zanikne roku 3 240. Přesto by ale část světa měla zůstat a měl by začít zcela nový život. Podobné je to i v případě Koránu, který předpovídá konec světa na velmi podobné datum, konkrétně potom na období okolo roku 2280. O tom je přesvědčen Rašhad Chalífa, který to spočítal. Zapomínat ale nesmíme ani na zatím nejvzdálenější rok, a to 3 797. O tom se zmiňuje Nostradamus, a to v jednom z dopisů, které píše svému synovi.

Co nám již uniklo?

Já se ani jednoho daného data nebojím. A vy? Pokud ano, možná vás zaujme i soupis těch dat, které jsou již minulostí a o kterých se v souvislosti s koncem světa také poměrně živě mluvilo. Jedním z těch, který nastal teprve nedávno, byl datum květen v roce 2011. To Harold Camping předpověděl, že se země srazí s jinou planetou. O tři roky předtím přišel dokonce Ronalda Weinland s teorií, že nastane třetí světová válka. Ani tato předpověď se samozřejmě nesplnila. Zůstaneme-li ještě v datech po roce 2000, nesmíme zapomínat na jméno, kterým je Nancy Liederová. Ta předpovídala konec světa na květen roku 20032. A o co mělo jít? Opět o srážku s planetou, na kterou jí upozornili mimozemšťané. Tomuto snad nemohl věřit opravdu nikdo – i když?

Velmi zajímavý byl na konec světa rozhodně rok 2000. Prvním z těch, kteří to předpověděli, byl Richard Noone. Podle něho mělo dojít ke konjunkci země. Během ní se měla na povrchu země vytvořit velká koncentrace ledu. Ještě zajímavější však byla teorie spojená s prvním lednem roku 2000, kdy se předpovídaly velké potíže s výpočetní technikou. Vše se mělo údajně vrátit zpět do roku 1900. Zažili jste danou dobu? Pokud ano, jistě víte, že se opět nestalo vůbec nic.