Nejnebezpečnější zvířata na světě

I když navenek možná působím tak, že se skutečně ničeho nebojím, opak může být pravdou. Ostatně stačí se podívat do zvířecí říše a zjistit, jaká zvířata dnes patří mezi nejvíce nebezpečná. Pokud vás to zajímá také, pojďte se na to se mnou podívat. A určitě budete jako já překvapeni, jaké druhy se zde nacházejí.

Začínáme ve vodě

Je jasné, že v souvislosti s vodou si každé jistě představí především žraloka. Ani já nejsem výjimkou. A tak samozřejmě musím říci, že i ten je v daném žebříčku nejnebezpečnějších zvířat umístěn. Konkrétně se jedná o žraloka bílého. Stejně tak je ale nebezpečný také hroch. Zvláště v oblasti Afriky má na svědomí obrovské množství lidských životů. Nebezpečný je hlavně samec hrocha, který může člověka napadat z mnoha důvodů.

Pokud ve vodě dále zůstaneme, určitě tušíte, že dalším zvířetem bude krokodýl. Jedná se o největšího plaza na světě a jeho rizikem jsou extrémně silné čelisti. Hlavně v Africe, Asii, ale i Americe ročně zabije na stovky lidí. A není se čemu divit, jelikož ty největší kusy dosahují až 6 metrů na délku. Nebezpečná ale mohou být i mnohem menší stvoření. Mě překvapilo, že je to třeba australská čtyřhranka. Jde o nejvíce jedovatého mořského živočicha. Jeho žahnutí je pro většinu lidé smrtelné. A jak ji poznáme? Může být velká až 50 cm a obsah jedu by zabil hravě 50 lidí.

 Riziko je i na souši

Není to jenom voda, ale je to také souš, kde nám může hrozit nebezpečí. Bát bychom se rozhodně měli ve chvíli, kdy je nedaleko medvěd grizzly. Ten může vážit až 350 kilogramů a na zadních nohou měří přes 2,5 metru. A protože umí běhat až 50 – 60 kilometrů v hodině, je téměř jasné, že nás dožene a zabije opravdu hravě. Poměrně překvapující je na seznamu nebezpečných zvířat buvol africký. I ten se řadí mezi nejvíce nebezpečná suchozemská zvířata. A to hlavně z toho důvodu, že ve skupinách mají rozhodně velkou sílu a moc.

Zranit, ale dokonce i zabít nás může také největší suchozemský savec. A tím je Slon, který žije nejčastěji v Africe, nebo také v Asii. Pokud je jedno velké riziko, které sloni přinášejí člověku, potom to je hlavně nebezpečí ušlapání.

Která zvířata patří mezi tři nejnebezpečnější?

Tři nejvíce nebezpečná zvířata jsem si nechal na konec. Patří mezi ně samozřejmě lev africký. Ten umí vyvinout rychlost kolem 80 kilometrů v hodině, a vzhledem k jeho ostrým zubům je kousnutí mnohdy smrticí. To se dá říci také o hadech. Jejich zuby zase obsahují silný jed, který zabíjí do pár vteřin. Stejně tak jsou rizikem i případy, kdy nás had jednoduše uškrtí.

A kdo je nejvíce nebezpečným zvířetem planety? Budete zírat, jelikož je to komár. Ten totiž ročně zabije na milion lidí. A proč? Protože patří mezi přenašeče mnoha nebezpečných chorob. Bojíte se?