Konce světa – jaké jsme minuly a jaké náš čekají?

Konec světa je oblíbeným tématem nejenom celé řady náboženských, ale i mnoha jiných skupin. Je natolik oblíbené, že se můžeme setkat s celou řadou termínů, které již jsou minulostí, stejně jako se jedná o termíny, které by měly teprve přijít. Pokud vás toto téma zajímá stejně jako mě, podívejme se společně na několik dat, v rámci kterých byste rozhodně měli být na pozoru. A začneme těmi, která jsou samozřejmě před námi – jelikož jsou aktuální.

Jaké konce světa nás čekají?

Nejbližší termín plánovaného konce světa je poměrně blízko, jelikož by měl nastat v prosinci roku 2020. A o co půjde? Bylo spočítáno, že by se naše země měla srazit s planetou Sedna, která se v minulosti skrývala za Neptunem. Toto předpověděl jistý pan Jackson, který v předpovědích konce světa není žádným nováčkem. Žádná však zatím nevyšla. Možná zajímavější hrozbou je ta, o které se mluví v souvislosti s rokem 2060. Zde totiž předpověděl Izák Newton to, že právě v tomto roce nastane apokalypsa. A jelikož právě Newton byl poměrně chytrým člověkem, nebere jeho předpověď mnoho lidí na lehkou váhu.

Co se mě, ani vás již netýká, to je datum, které nastane ve spojení s rokem 2240. O co má jít? Podle Talmudu by měl přijít Mesiáš, vlivem čehož dojde o tisíc let později ke kompletnímu zničení světa. Ten tak zanikne roku 3 240. Přesto by ale část světa měla zůstat a měl by začít zcela nový život. Podobné je to i v případě Koránu, který předpovídá konec světa na velmi podobné datum, konkrétně potom na období okolo roku 2280. O tom je přesvědčen Rašhad Chalífa, který to spočítal. Zapomínat ale nesmíme ani na zatím nejvzdálenější rok, a to 3 797. O tom se zmiňuje Nostradamus, a to v jednom z dopisů, které píše svému synovi.

Co nám již uniklo?

Já se ani jednoho daného data nebojím. A vy? Pokud ano, možná vás zaujme i soupis těch dat, které jsou již minulostí a o kterých se v souvislosti s koncem světa také poměrně živě mluvilo. Jedním z těch, který nastal teprve nedávno, byl datum květen v roce 2011. To Harold Camping předpověděl, že se země srazí s jinou planetou. O tři roky předtím přišel dokonce Ronalda Weinland s teorií, že nastane třetí světová válka. Ani tato předpověď se samozřejmě nesplnila. Zůstaneme-li ještě v datech po roce 2000, nesmíme zapomínat na jméno, kterým je Nancy Liederová. Ta předpovídala konec světa na květen roku 20032. A o co mělo jít? Opět o srážku s planetou, na kterou jí upozornili mimozemšťané. Tomuto snad nemohl věřit opravdu nikdo – i když?

Velmi zajímavý byl na konec světa rozhodně rok 2000. Prvním z těch, kteří to předpověděli, byl Richard Noone. Podle něho mělo dojít ke konjunkci země. Během ní se měla na povrchu země vytvořit velká koncentrace ledu. Ještě zajímavější však byla teorie spojená s prvním lednem roku 2000, kdy se předpovídaly velké potíže s výpočetní technikou. Vše se mělo údajně vrátit zpět do roku 1900. Zažili jste danou dobu? Pokud ano, jistě víte, že se opět nestalo vůbec nic.