Jaké destinace dnes patří k nejlevnějším?

Koníček, kterým je cestování je dnes pro mnoho lidí něco, bez čeho si nedokážou život ani představit. Jedná se hlavně o turisty, kteří milují poznávání zajímavých míst a lokalit. Poté je zde ještě druhá možnost, kterou není nic jiného, než klasická dovolená. A jelikož i ta je stále oblíbenější, pojďme se společně podívat na to, jaké destinace dnes patří k těm nejlevnějším. A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to tak opravdu je.

Když chcete mimo Evropu

Začít určitě musíme u destinací, které neleží v Evropě. Na mysli můžeme mít jak Tunisko, které leží na severu Afriky, tak i Turecko. I když u něho to není tak jasné, jelikož je zemí, které leží jak v Evropě, tak v Asii. Každopádně obě země mají jedno společné, a to jsou právě nízké ceny. Pokud se na ně podíváme, nemusí být problém koupit zájezd se vším všudy za ceny okolo 13 – 15 tisíc, a to v hlavní sezoně, s délkou pobytu okolo 11 dní. Samozřejmě v některém z hlavních středisek. V případě Tuniska to může být oblíbené Sousse nebo Hammamet, v Turecku je to buď Antalya, nebo Alanya.

Důvody, proč jsou tyto země levné je hlavně nízká mzda a tak provoz hotelů nestojí tolik, jako v evropských destinacích. Totéž platí samozřejmě i o nakupování. Ať už to jsou suvenýry, jídlo, zmrzlina, stejně jako třeba oblečení, jsou tyto země možností, jak si i Čech může v rámci svého platu dovolit poměrně dost. I proto tyto země lákají stále více a více.

Zamířit lze i na východ Evropy

Pokud raději Evropy, nemusíte se obávat, že byste ani zde nenašli zajímavé destinace, které nejsou nijak drahé. Stačí zamířit do Bulharska. I když ta prestižní místa jako Slunečné pobřeží nebo Sozopol dnes patří mezi dražší, rozhodně je celá země v celkovém měřítku také poměrně levná. Platí to jak o ceně zájezdů, tak i o cenách přímo v místě. Ostatně i proto bylo Bulharsko oblíbené už v minulosti. A i když v posledních letech lehce zdražilo, stále nemá na státy, jako je třeba Španělsko, Portugalsko nebo snad Kypr, které patří mezi možnosti, které patří k nejdražším dovoleným.

Když už do Evropy, určitě nesmíme zapomínat také na Řecko. Zde však musím jasně říci, že levnější jsou spíše menší a méně známé destinace. Naopak v těch největších a nejznámějších čekejte ceny podobné, jako na západě Evropy.

Kdo šetří nejvíce, jede do Itálie a Chorvatska

I když u mnohých lidí vzbuzují tyto destinace spíše úsměv na tváři, jelikož jsou spojovány s takzvanými paštikáři, stále je mnoho lidí, co sem jezdí. Já osobně samozřejmě nic proti daným zemím nemám a naopak jsem z nich vždy nadšen. Bohužel jsou to právě lidé, kteří je dokážou kazit. Tedy ti, kteří chtějí na dovolenou za každou cenu. Vlastním autem, pod stan, vlastním jídlem. A protože to vyjde levně, musím i tuto možnost levného cestování zařadit na můj žebříček. Ačkoliv bych raději danou skupinu lidí vynechal. Turistický ruch je o tom, že podpoříte zemi, kam jedete!