Developerské projekty

Developerské projekty

Pokud uvažujete o koupi domu nebo bytu prostřednictvím developerské společnosti, je dobré si o tomto systému dopředu zjistit několik informací. Pro člověka bez zkušeností s prodejem a koupí nemovitostí je taková společnost jistě skvělou pomocnou rukou v celém procesu. V dnešní době stačí v podstatě zvednout telefon a domluvit si schůzku s jedním z prodejců nemovitostí. Tento člověk bude skvělým průvodcem ve světě nemovitostí a jistě se na něj budete moci spolehnout nejen ve výběru vhodného domu či bytu, ale také s pomocí ohledně správnosti všech potřebných dokumentů.

Developerské společnosti si berou za cíl plnit ty největší požadavky svých klientů a odměnou je jim spokojenost nových majitelů nemovitostí. Soustředí se také na kvalitní provedení rekonstrukcí domů a bytových jednotek, proto se můžete spolehnout na ten nejlepší kvalitu a spolehlivost.

 

Co je vlastně developerský projekt

Mnoho lidí obvykle ani netuší, co všechno takový developerský projekt obnáší a co je k němu třeba. Jedná se v podstatě o výstavbu rodinných domů a bytů. Jeden projekt většinou zahrnuje více druhů nemovitostí, jako jsou například domy átriové, řadové, množství samostatně stojících domů, výstavba několika bytů najednou, ale také kancelářské a komerční prostory.

Investor osobně vybere vhodné materiály pro novou stavbu a dále také určí hodnotu příslušenství dodávaného v ceně nemovitosti. Mezi příslušenství patří vany, sprchové kouty, toalety, umyvadla, podlahové krytiny i dlažby a dveře.

 

Důležité dokumenty

Pokud se rozhodnete pro koupi domu či bytu, je více než vhodné zajistit si veškeré potřebné dokumenty. Nemovitost z developerského projektu je nutné nejprve rezervovat. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením, když vám dům někdo koupí před nosem. Obvykle také obě strany podepisují přímo rezervační smlouvu a developer zároveň s tímto dokumentem požaduje i o složení zálohy na vybraný objekt.

Dalším důležitým dokumentem se stává smlouva o budoucí kupní smlouvě na movitou věc. V této smlouvě je vhodné upravit náležitosti, jako jsou údaje o smluvních stranách, lhůta pro uzavření kupní smlouvy, dále také výše smluvní pokuty, případně záloha na kupní cenu a v neposlední řadě obsah tohoto závazku a zánik dokumentu. Tuto smlouvu pro vás obvykle ráda připraví sama developerská společnost, která ke každému svému projektu přistupuje individuálně a zná potřebné náležitosti.

V dnešní době už není neobvyklý ani prodej investorových pozemků klientovi do vlastnictví. Na tomto pozemku následně zajišťuje výstavbu nemovitosti. V takovém případě obě strany podepisují rovnou kupní smlouvu a dále také smlouvu o dílo.

 

Získejte hypotéku

Dostat hypotéku na bydlení v hodnotě několika milionů korun, dnes není úplně nejjednodušší proces. Banky si pečlivě vybírají zájemce o nemalé úvěry a posuzují je čím dál více podle jejich bonity. Bohužel si velké množství lidí s průměrným platem hypotéku ani nemůže dovolit.

Každá banka nejprve pečlivě zjišťuje a počítá veškeré příjmy a výdaje žadatele o hypotéku. Potřebuje se díky tomu jednoduše ujistit, že tento člověk bude schopný splácet a bude mít také dostatek peněz na splácení. Tento proces je nyní přísnější díky spotřebitelskému zákonu a regulačním předpisům České národní banky.

Pokud žádáte o hypotéku, je nutné, abyste měli na svém účtu našetřené určité procento ceny konkrétní nemovitosti. Při posuzování je nutné předložit příjem za poslední tři měsíce, prostřednictvím výpisu z účtu. Je možné, že požadovanou částku na svém účtu nemáte. Zde přichází v úvahu pomoc rodiny a nejbližších přátel. Ti totiž mohou ručit svým majetkem. Tuto možnost využívají především mladí lidé, bez dostatku finančních prostředků.

O hypotéce se rozhodně vyplatí přemýšlet jako o dlouhodobém závazku. Není radno brát dobu, například třiceti let, na lehkou váhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *